2x22 Tulačka po hvězdách

29. srpna 2008 v 16:45 | starmatulik/Bones |  2.série

2x22 - Stargazer In A Puddle

Tulačka po hvězdách
"Nalezené tělesné ostatky, jež jsou přisuzovány asi tak desetileté dívce, byly nalezeny ve stánku s potravinami. Při zrekonstruoování obličeje odhalí Angela, že ostatky patřili ženě ve věku zhruba 80 let. Brennanin tým však odhaluje, že oběť trpěla nemocí, jež se projevuje zrychlením stárnutím a ve skutečnosti jí bylo 22 let. Vyšetřování pak nadále pokračuje.
Hodgins a Angela chystají svatbu a Booth s Brennanovou jim mají jít za svědky. Ne však úplně všechno vychází, tak jak si naplánovali..."

Review

Brennanová a Booth pracují na částečně zaplavené stoce. Washingtonský policista je na místě činu informuje, že noc předtím zde proběhla honba podezřelého, který odhodil nůž do bláta. Policisti všechno bláto vysušili a snaží se najít tu zbraň. Při téhle práci našli malou vysoce rozloženou kostru, která byla umístěna v nákupním košíku. Brennanová identifikuje ostatky jako ženu a na základě pánevního pletence a lebky určuje, že byla v předpubertálním věku. Vypadá to, že byla mrtvá již několik měsíců. Ze zadu hlavy má střelné zranění průměru ráže 22mm. A ruce oběti se obepínaly kolem malého kamene s nápisem "Miluji tě". Blízko těla je nalezeno malé pouzdro na tužky s motivem komety. Booth rozkazuje, aby forzenzní tým FBI prohledal místo kvůli fragmentům kulek.

V laboratoři Hodgins a Angela diskutují o jejich nadcházející svatbě, zatímco Hodgins pracuje na analyzování důkazů z místa činu: kamene s nápisem "Miluji tě", kusů oblečení, nějaké špinavé vody, sbírky kuliček ve tvaru měsíce a hvězd, jež byly nalezeny v pouzdře na tužky a trs mrtvého "garnáta křehkého", jež byl nalezen v bahně pod ostatky. Brennanová nachází tlakové známky na obratlích oběti. V tuto chvíli něčemu čelí.

Brennanin otec, Max Keenan, se ukazuje. Booth jej zatýká jako uprchlíka, který je obviněný ze zabití zástupce ředitele FBI.

Angela žádá Brennanovou, aby byla její hlavní družička. Ona to přijímá. Hodgins naopak žádá Zacka, aby byl jeho družbou, Zack si ovšem není tak jistý.

Caroline Julianová říká Boothovi, že nemůže držet Maxe pod zámkem, protože i když ví, kým opravdu je, podle papírů je však zákony dodržující občan. Max jde do Brennanina bytu, aby si s ní promluvil. Říká jí, že se její bratr Russ skrývá jako automechanik. Také pro ni přinesl unikátní prstýnek, který nosívala její babička. Booth a Caroline Julianová hledají Maxovy otisky prstů ve všech možných databázích. Nikde však nejsou k nalezení. Podezřívají, že zástupce ředitele (Kirby) chtěl Maxe mrtvého a před pokusem o zabití z něj udělal neexistujícího člověka. Vystavují však povolení k odebrání Maxovy DNA.

FBI stále hledá 22mm kulku, která poranila lebku oběti. Angelina obličejová rekonstrukce všechny překvapí, je to 80-ti letá žena namísto 10-ti leté, kterou očekávali. V laboratoři Zack objevil, že tělo oběti vskutku vypadá jako mladá i jako stará žena. Měla Wernerův syndrom, stárnoucí nemoc. Angela nachází fotku na osobní stránce oběti, která odpovídá jejímu náčrtku: Chelsea Coleová, věk 22. Brennanová a Booth promlouvají s Chelseinou matkou Cynthií. Zjišťují, že Chelsea milovala chození do Tuftova obchodu, stejného obchodu, ze kterého pocházel nákupní vozík, ve kterém byla nalezena, aby si tak kupovala sladkosti a hračky. Pokoj plný hvězd a kreseb planet zjevuje Chelseinu posedlost hvězdami. Myslela si, že to jsou signály z nebe, aby lidé mohli najít svou cestu domů. Booth a Brennanová zjišťují, že Cynthia varovala sociálku kvůli nevhodnému chování jednoho opatrovníka, který byl přidělen Chelsee na chvíle, kdy chodila do školy. Joe Mellon. Cynthia jej podezřívala, že se mohl nevhodně chovat k Chelsee, jako že ji koupal, což nebylo součástí jeho popisu práce. Stěžovala si sociálce, avšak když Chelsea zmizela, vyšetřování se ztratilo také.

Booth s Brennanovou zpovídají Joea Mellona. Joe trvá na tom, že neobtěžoval Chelseu. Incident, kterého se Cynthia obávala, může být vysvětlen. Chelsea měla ve vlasech džem a když ji ho chtěl smýt, Chelsea použila maminčin šampón. Proč by jej pak chtěla Chelseina matka obvinit z nějakého činu, ptá se Booth. Joe říká, že překročil hranici jiným způsobem. Navrhl Cynthii, že by možná Chelsea potřebovala alternativní péči, protože to Cynthia sama nemohla zvládnout.

Na FBI agent Charlie pokračuje v hledání informací ohledně DNA a otisků prstů kvůli jména pana X. Booth říká agentu Charliemu, aby promluvil se všemi zatýkajícími důstojníky v kriminálním životě pana X. Potřebují toho chlapa dostat! 22mm náboj byl nalezen na místě činu a patřil registrované zbrani jednoho sexuálního násilníka, který žil mezi obchoďákem a bytem oběti. Steve Brown, 23 let, tvrdí, že mu zbraň byla ukradena v dobu, kdy byla použita. Booth hypotetizuje, že Steve sebral Chelseu a myslel si, že to je malá dívka a když zjistil, že už je dospělá, naštval se a zabil ji.

Max s Brennanovou jsou společně na večeři. Booth přichází s povolením k odebrání DNA vzorků od Maxe. Mezitím Zack oznamuje Hodginsovi, že přemýšlí o odchodu do Iráku, sloužil na žádost prezidenta jako forenzní antropolog s armádou. Také se zmiňuje, že díra v lebce zřejmě nepochází z kulky, ale od vrtáku.

Booth a Brennanová zjišťují, že Chelsea prodělala operaci mozku, když jí byli tři roky, což vyžadovalo provrtání její lebky, aby se uvolnil tlak. Cynthia se ptá Bootha, jestli jim Joe Mellon řekl, že fyzicky zneužívala Chelseu, protože ji jednou popadla za rameno. Brennanová nepodezřívá její matku, protože nevěří, že by žena zabila svou dceru a nechala by si její památku všude, kam se podívá. Brennanová je zcela přesvědčená, že má Cynthia AIDS nebo HIV, protože viděla léky, které si Cynthia brala.

Hodgins v laboratoři určuje, že mrtví garnáti mohli být otráveni při krmení se rozkládajícím masem. Navrhuje provést SPAM experiment a usuzuje, že byla Chelsea otrávena předávkováním Navirapinem, AIDS lékem.

Brennanová a Booth konfrontují Cynthii s touto novou informací. Říká jim, že to nechápou. Zatýkají ji.

Agent Charlie nachází DNA vzorky se záznamy někoho, o kom si myslí, že je Max. Porovnávají je s DNA vzorky, které odebrali Maxovi: odpovídají. Booth jde zatknout Maxe, ale Max nechce odejít bez nějakého boje. Mezitím Max dal Brennanové videokazetu, na které je Ruth Keenanová, Brennanina matka, jež k ní promlouvá v den jejich šestnáctých narozenin. Připomíná Brennanové, že ji ona a její otec milují a žádá Brennanovou, aby mu odpustila. Po shlédnutí kazety si jde Brennanová promluvit se Cynthií s novým chápáním kroků, jež jako matka musela udělat, aby ochránila své dítě. Cynthia umírala na AIDS a nakonec zkoušela i experimentální léky, které měly pomoci oslabit její nemoc. Ale nové léky ji ještě více oslabovaly. Cynthia věděla, že by její nemocná dcera zůstala sama, až by ona umřela a žádní pěstounští rodiče by si nemocné dítě, jako je Chelsea, nevzali. Z milosrdenství podala Cynthia Navirapin Chelsee. Nechtěla nechat svou dceru samotnou, aby trpěla. A pak, jako by měla být Cynthia potrestána, experimentální lék zabral a jí se začalo dařit lépe.

Brennanová a Booth doprovázejí Angelu a Hodginse na svatbu jen, aby byli zanecháni spolu před oltářem, když Angela a Hodgins utíkají, aby zrušili Angelino bývalé nečekané manželství s jedním mužem na Figi.

Hudba

* ZZ Top - La Grange
* ZZ Top - Blue Jean Blues
* ZZ Top - Gimme All Your Loving
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Prosím,jestli jste byli na těchto stránkách,klikněte na ano.Děkuji!

Ano

Komentáře

1 Lola Lola | Web | 29. srpna 2008 v 17:47 | Reagovat

Tohle je supr díl zrovna dneska jsem si vzpomněla na bitku Bootha a otce Brennanové :DD to bylo supr!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama