1x03 Kluk na stromě

20. srpna 2008 v 17:10 | starmatulik/Bones |  1.série

1x03 - A Boy in the Tree

Kluk na stromě
"Po objevení těla syna Venezuelského ambasora, jenž visí na stromě, v areálu exkluzivní soukromé školy, jsou k vyšetřování povoláni Booth s Brennanovou. Jako nejzjevnější příčinou smrti se jeví sebevražda, Brennanová s Boothem však mají podezření, že tomu tak není. Při vyšetřování odhalují nejen vraha, ale i spoustu skandálních věcí, do kterých jsou zapleteni i zaměstnanci školy..."

Review

Na pozemku exkluzivní přípravné školy na východním pobřeží bylo nalezeno rozkládající se tělo dospívajícího chlapce visící ze stromu. Entomolog Dr. Jack Hodgins díky zkoumání larev ovád a mravenců, kteří se krmili tělem, byl schopen určit, že chlapec zemřel před deseti až čtrnácti dny.

Během zkoumání těla našla Dr. Temperance Brennanová hlemýžďovitý implantát v uchu oběti, z čehož usoudila, že byl chlapec nedoslýchavý. Díky sériovému číslu na zařízení identifikuje Brennanová oběť jako Nestora Olivose.

Brennanová také potvrzuje, že je Nestorova jazylka zlomená. U dospívajícího chlapce by však měla být jazylka flexibilní, čili nezlomitelná. Jak se pak mohlo stát, že ji má zlomenou?

Jack Hodgins určil po prozkoumání kukel Tabinidských červů, že Nestor před svou smrtí požil velmi vysokou dávku drogy Ketamine. Ale vzal jsi ji sám dobrovolně nebo byl úmyslně nadrogován?

Ústřední záhadou celého případu je, zda-li se Nestor zabil sám nebo byl zavražděn. Tato otázka souží celé vyšetřování, až dokud si Brennanová neuvědomí, že Ketamine spolu se škrcením zapříčinil to, že Nestor těsně před smrtí zvracel. Žaludeční šťávy, které uvízly v jícnu díky provazu, jenž měl kolem krku, oslabily Nestorovu jazylku a vahou jeho těla se zlomila.

Tohle společně s neforenzními důkazy sesbírané Dr. Brennanovou a agentem Boothem dokazuje, že byl Nestor zavražděn.

Hudba

* West Indian Girl - Miles From Monterey
* Deep Audio - Sunshine Everywhere
* Positive Flow - City Streets
* Brendan Benson - Cold Hands, Warm Heart
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama